Pi SI - Plemiona i Szczepy Indiańskie

Forum Sojuszowe

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-06-07 11:36:10

Kietna Qu'Tak

Szaman

status 4802416
5487917
Call me!
Skąd: NewPort City
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Rekrutant

Maly apacz jest obecnie "glownym rekrutantem".  Nawet niezle sprawial ta funkcje, ale tylko wtedy gdy gral. Teraz z tego co widze raczej juz nie gra wiec jest na zagrozonej pozycji w sojuszu Ostatnio ja i stokrand zajmowalismy sie rekrutacja. Na to stanowisko potrzebujemy osoby, ktora w miare czesto gra i jest w stanie sprawdzac zmiany w rankigach. Czemu? Zeby (nieladnie mowiac) wylawic z tlumu graczy osoby, ktore sie preznie rozwiaja pod wzgledem popa i pna sie powoli w gore w offie. Czy ktos chcialby sie tym zajac? Jak narazie fryta cos sie interesowal, ale nie wiem czy dokladnie o ta role mu chodzilo Czekam na jakis odzew.


http://miniprofile.xfire.com/bg/os/type/2/kietnaqutak.png

Offline

 

#2 2008-06-08 03:12:47

Maly-Bonk

Wojujący z Wizjami

Zarejestrowany: 2008-05-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: Rekrutant

Zanim przyjmiemy nowych , zająłbym się weryfikacją obecnych członków sojuszu, bo są wśród nas napewno mało lub wogóle nieaktywni gracze lub tacy którzy są bo są tylko dla schronienia. Moim zdaniem trzeba zrobić solidny "przesiew" i stworzyć niekoniecznie top3 sojusz ale nawet ciut słabszy (wbrew pozorom) ale tak naprawdę silny w całości tzn. jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Trzeba na to trochę czasu ale w perspektywie czasu napewno warto.

Offline

 

#3 2008-06-08 05:09:03

Goliash

Kolekcjoner Orlich Piór

Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 69
Punktów :   

Re: Rekrutant

W pelni popieram nalezy przeprowadzic kontrole stanu wojsk.

Przskanowalam wczoraj i dzisiaj w nocy ponad 10 czlonkow CAB i tylko 3 ma wojo w ilosci powyzej 50szt. Boje sie że u nas jest podobnie. A to dobrze nie wrozy na przyszlosc, dlatego przeglad woja i odsianie najslabszych graczy to podstawa

Ostatnio edytowany przez Goliash (2008-06-08 05:18:36)

Offline

 

#4 2008-06-08 11:44:36

Kietna Qu'Tak

Szaman

status 4802416
5487917
Call me!
Skąd: NewPort City
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: Rekrutant

O to sie juz nie martwcie. Juz pierwsze wiadomosci poszly w piatek jak dobrze pamietam Dlatego szukamy nowego rekrutanta bo obecny (maly apacz) chyba pierwszy powie pa pa (nie lubie wyzucac ludzi, nie lubie slowa "wyzucac", wole mowic "skreslac z listy).


http://miniprofile.xfire.com/bg/os/type/2/kietnaqutak.png

Offline

 

#5 2008-06-08 15:46:15

Maly-Bonk

Wojujący z Wizjami

Zarejestrowany: 2008-05-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: Rekrutant

Proponuje zgłosić 2-3 kandydatów i zrobić głosowanie, takie niby małe wybory

Offline

 

#6 2008-06-08 15:56:37

Goliash

Kolekcjoner Orlich Piór

Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 69
Punktów :   

Re: Rekrutant

wybory nie maja za bardzo sensu poniewaz praktycznie sie jeszcze nie znamy nie wiem co kto jest warty wiec troche trudno kogos wybrac

Offline

 

#7 2008-06-08 20:12:32

bioszi1

Pędzący Indianin

1449389
Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 16
Punktów :   

Re: Rekrutant

Mie wiem, moge i ja wystartować do tego konkursu. Ale trzeba wziąść pod uwagę, że o ile większość soja była by za, to zacznę od weryfikacji obecnych członków sojuszu. I tu zgadzam się w pełni z M-B

Offline

 

#8 2008-06-08 23:36:36

fryta76

Wojujący z Wizjami

Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 26

Re: Rekrutant

Goliash i bioszi1 macie racje popieram was w 100 procentach.  Musimy więcej działać jako całość zespołu, a nie tracić czasu na karierowiczów czy nie aktywnych graczy. Gdy wszystko sie rozkręci i będzie wiadomo kto chce grać naprawdę i ze można liczyć na niego, to będzie wtedy dobra zabawa.

Offline

 

#9 2008-06-09 08:00:12

Shred

Wojujący z Wizjami

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 27
Punktów :   

Re: Rekrutant

Tylko jak skłonić tą nie zainteresowaną resztę przynajmniej do śledzenia tego co się dzieje na forum, nie mówiąc o czynnym udziale w życiu sojuszu..

Offline

 

#10 2008-06-09 08:33:36

Kietna Qu'Tak

Szaman

status 4802416
5487917
Call me!
Skąd: NewPort City
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: Rekrutant

Mozemy zrobic promocje: jak ktos udzieli sie dwa razy, to bedzie mogl sie udzielic i trzeci raz No a tak serio to troche problem. Nie mamy zadnej wladzy nad nieobecnymi/niezainteresowanymi graczami. Przeciez nie zmusimy ich do grania, a nawet jakby byla taka mozliwosc to IMHO bez sensu, bo moim zdaniem dzialnie z musu daloby skutek odwrotny. Jedyne co mozemy zrobic to:
- wyzucic z soja.
- udzielac "ograniczona" pomoc, czyli pomagamy dopiero jak ktos udowodni, ze nie siedzi po proznicy i nagle sie obudzil z reka w nocniku.

Szczerze powiem, ze myslalem nad wprowadzeniem specyficznych "konkursow". Np. kto najprezniej sie rozwinie w ciagu tygodnia, lub najbardziej podskoczy w offie zdobedzie okreslona ilosc surowki/posilkow ode mnie (lub ode mnie i czolowki soja). Problemy sa tylko dwa: wiekszosc graczy kompletnie nie jest aktywna jezeli chodzi o przysylanie surowki na ambasade (patrz tabela) wiec sorry bardzo, ale byloby to niesprawiedliwie wzgledem graczy, ktorzy przysylaja regularnie surowce; najmocniejsi gracze z soja musieliby nie brac w nim udzialu bo na 99% zgarnialiby regularnie nagrody a przeciez celem takiego "konkursu" mialby byc doping mniej aktywnych graczy.

BTW, temat zmienil kierunek... Jak narazie bioszi jako jedyny sie podpisal pod konkursem. Fryta jest niezdecydowany kosmicznie A jezeli bedzie tylko jeden ochotnik to bez sensu byloby otwieranie ankiety do glosowania Ustalmy, ze czekam do srody!!


http://miniprofile.xfire.com/bg/os/type/2/kietnaqutak.png

Offline

 

#11 2008-06-09 11:28:11

Grzyby

Wojujący z Wizjami

Zarejestrowany: 2008-06-05
Posty: 36
Punktów :   

Re: Rekrutant

Za krótko jestem z Wami żeby dawać jakieś propozycje (a sam nie czuję się na siłach żeby startować )
Co do konkursów - Kietna Qu'Tak masz rację, to jest sposób na rozruszanie mniej aktywnych graczy.
Kiedyś grałem w GalaxyWars i tam w sojuszu zrobiliśmy konkurs dla najsłabszych - kto szybciej osiągnie ileśtam punktów (u nas możnaby zrobić kto z graczy poniżej np. 100 osiągnie ich 150 pkt).
Nagroda?
Otóż w tamtej grze nagrodą była ustalona ilość surowców a dodatkowo niektórzy gracze sami z siebie dorzucali surowce dla najlepszej trójki.
Ja bym proponował:
1 miejsce - po 3 tys. surowców
2 miejsce - po 2 tys.
3 miejsce - po 1 tys.
(lub 5, 4,3 tysiące).

Sam od siebie deklaruję dać zwycięzcy takiego konkursu po tysiąc każdego surowca.

To czysta propozycja (i nie bardzo pasująca do tematu) ale na podstawie doświadczenia wiem że to działa. Nawet jak tylko np. 10 graczy się tym zainteresuje to i tak uważałbym to za sukces.
Co Wy na to?

Offline

 

#12 2008-06-11 11:41:43

Kietna Qu'Tak

Szaman

status 4802416
5487917
Call me!
Skąd: NewPort City
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: Rekrutant

Jak zrobimy "odsiew" to wtedy pomyslimy A narazie sprawa rekrutanta czeka do srody Juz za kilka h beda przynajmniej 3 wolne miejsca wiec dawajcie znac jak macie kogos na oku! Jak ktos da cynko o kims kto sie dolaczy to moze wylonie na tej podstawie rekrutanta

Maly apacz juz wylecial. Dzis wiczorem chcialbym podjac decyzje. Tylko czy bioszi sie zgodzi, bo jak narazie to on chyba jedyny oficjalnie na forum napisal, ze chce byc rekrutantem.

Tak na marginesie dodam, ze tez chetnie przeprowadzilbym kontrole woja (chociaz sam mam marnie w porownaniu niektorych z Was ). Dlatego jakby co to pomge rekrutantowi!


http://miniprofile.xfire.com/bg/os/type/2/kietnaqutak.png

Offline

 

#13 2008-06-11 12:49:08

Maniu

Kolekcjoner Orlich Piór

Zarejestrowany: 2008-06-06
Posty: 65
Punktów :   

Re: Rekrutant

Poza nowym Rekrutantem powinny sie tez zmienić zasady rekrutacji. Wcześniej temat poruszyła już goliash, nie powinniśmy dopuścić do tego by do sojuszu dołączały nasze farmy. Sojusz powinien być silny i przyjmować najmocniejszych którzy potrafią sobie poradzić a nie tworzyć schronienie dla cieniasów. powinniśmy ustalić jakiś obszar powiedzmy do 2h marszu od członków sojuszu nie przyjmujemy nowych w ten sposób będziemy mieli najlepszych graczy z całej mapy a nie skupisko które później wszyscy będą osaczać. Już teraz moje farmy odgrażają się tym że przystąpią do naszego sojuszu jeżeli nie przestane ich atakować, co ja na to poradzę ze przeżyje silniejszy. Nie powinniśmy dopuścić do tego że farmy będą z nami w sojuszu. Mam nadzieje że ta sprawa nie zostanie olana.

Offline

 

#14 2008-06-11 15:46:44

Shred

Wojujący z Wizjami

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 27
Punktów :   

Re: Rekrutant

Proponuję aby kandydat został najpierw zgłoszony na forum i jeśli nikt z dotychczasowych członków nie będzie miał obiekcji naj ego temat to dopiero wtedy przyjmować..

Offline

 

#15 2008-06-11 17:47:24

Kietna Qu'Tak

Szaman

status 4802416
5487917
Call me!
Skąd: NewPort City
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: Rekrutant

Sorrki, ze tak nagle ale tak sie zlozylo, ze spieszy mi sie. Aktualnie rekrutantem zostaje bioszi!! Jezeli ktos ma watpliwosci to tak jak mowi Shred piszcie. W razie czego odetnie mu sie skrzydelka i zabierze uprawnienia Hehehe Nie no sadze, ze raczej nikt nie powinien sie udzielac juz przeciwko, poniewaz sami nie zglaszali swojej kandydatury ani nie proponowali nikoto innego na to miejsce.

Do biosziego: sprawdzanie ludzi mozesz zaczac kiedy tylko zechcesz. Jakby co to pisz do mnie kto ma malo woja, kogo proponujesz wywalic, wtedy przemysle czy odrazu powiedziec danej osobie adios czy pertraktowac. Milej zabawy


http://miniprofile.xfire.com/bg/os/type/2/kietnaqutak.png

Offline

 

#16 2008-06-11 19:05:55

Maly-Bonk

Wojujący z Wizjami

Zarejestrowany: 2008-05-24
Posty: 21
Punktów :   

Re: Rekrutant

Oficjalne gratulacje dla bioszi(ego) , jestem pełen nadziei, że po selekcji zaczniemy żyć a nie wegetować

Offline

 

#17 2008-06-11 19:22:37

Grzyby

Wojujący z Wizjami

Zarejestrowany: 2008-06-05
Posty: 36
Punktów :   

Re: Rekrutant

Też dołączam do gratulacji
Miejmy nadzieję że ruszymy z kopyta

Offline

 

#18 2008-06-11 21:03:51

bioszi1

Pędzący Indianin

1449389
Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 16
Punktów :   

Re: Rekrutant

Dziękuję za zaufanie i gratulacje:D
Chcę tylko wiedzieć czy wszystcy zgadzają się na weryfikację przez skanowanie ich poziomu rozwoju wiosek i armii?????? O ile są inne zdania proszę o informację do piątku. Od soboty startuję z weryfikacją aktualnego składu soja.
Co z członkami sojuszu nie zarejestrowanymi i nie logującymi się na forum?????? Jeśli sojusz ma, żyć to trzeba wymusić lub lepiej zachęcić nowych do czynnego udziału- patrz pkt. trzeci i wysłać do każdego indywidualnie info.
Pomysł nagradzania i promowania nowo przyjętych członków sojuszu za określone postępy w grze podoba mi się i też się do tego dołożę surowcami trzeba by tylko opracować jakiś regulamin i zasady. Może ktoś chętny??? może Grzyby?
Każde przyjęcie kandydata do soja będzie konsultowane z wodzem i z najbliższymi jego sąsiadami by nie przyjmować do sojuszu ludzi uciekających tylko przed atakiem lub farmionych przez nasz szczep.
Różnie bywa ale jestem dostępny GG 1449389

Offline

 

#19 2008-06-11 21:20:32

Grzyby

Wojujący z Wizjami

Zarejestrowany: 2008-06-05
Posty: 36
Punktów :   

Re: Rekrutant

bioszi1 napisał:

Pomysł nagradzania i promowania nowo przyjętych członków sojuszu za określone postępy w grze podoba mi się i też się do tego dołożę surowcami trzeba by tylko opracować jakiś regulamin i zasady. Może ktoś chętny??? może Grzyby?

Coś przygotuję i wrzucę na forum propozycję

Offline

 

#20 2008-06-11 22:20:31

Goliash

Kolekcjoner Orlich Piór

Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 69
Punktów :   

Re: Rekrutant

zamierzasz skanowac zwiadowcami nasze osady nie szkoda Ci zwiadu?

Offline

 

#21 2008-06-12 06:45:02

bioszi1

Pędzący Indianin

1449389
Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 16
Punktów :   

Re: Rekrutant

Jest to jedyny w pełni dający obraz gracza sposób. Zwiad jak narazie funkcjonuje mi dobrze, a z funkcją  "grabież" nie powinien ginąć. Nawet jeśli czasem się zdarzy to jak inaczej w pełni ocenić możliwości, rozwój osady i siłę gracza.

Offline

 

#22 2008-06-12 07:04:51

Goliash

Kolekcjoner Orlich Piór

Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 69
Punktów :   

Re: Rekrutant

no to jest niestety minus tej gry ze nie ma opcji przeslij raport tak jak w plemionach bo tam wystarczy aby kazdy zaatakowal wojem osade opuszczona blisko siebie i przeslal raport

Offline

 

#23 2008-06-12 08:19:44

Grzyby

Wojujący z Wizjami

Zarejestrowany: 2008-06-05
Posty: 36
Punktów :   

Re: Rekrutant

U mnie z obecnością wojska podobnie jak u Maniu.
Są tylko wtedy kiedy wrócili z podboju a nie wysłałem ich znowu.

W zasadzie jeszcze nikt mnie nie atakował ....... nie wiem czy się cieszyć czy nie

Może zrzut ekranu? Bo przecież się bioszi zarąbie z tym zwiadem.

Offline

 

#24 2008-06-12 08:50:56

bioszi1

Pędzący Indianin

1449389
Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 16
Punktów :   

Re: Rekrutant

Tu masz wiele racji. Trzeba by uprzedzać o skanowaniu bo inaczej wynik może być mało wiarygodny. Nie wiem może wystarczyło by wysyłać przez wszystkich np. raz w tygodniu zestawienie posiadanych wojsk dobrowolne i mam nadziej, że wszystcy by to robili. Porozmawiam dzisiaj jeszcze z wodzem ma więcej doświadczenia w takich grach i coś postanowimy.

Offline

 

#25 2008-06-12 08:55:07

Maniu

Kolekcjoner Orlich Piór

Zarejestrowany: 2008-06-06
Posty: 65
Punktów :   

Re: Rekrutant

grzyby ma racje. raz w tygodniu np w poniedzialek zrzut ekranu ze stanem wojska. Popieram ten pomysł:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plKolektury lotto Obsługa gabinetu dentystycznego Okucia do szkła